Havuz

Fiziksel ve fizyolojik bir aktivite olan yüzme hem yetişkinler hem de çocukların gelişimi açısından önemli bir spordur. Su; kas, eklem ve dokuların vücudun diğer bölgeleriyle işbirliği içinde veya bağımsız olarak çalışması için omurga üzerindeki baskıyı azaltmada yardımcı olur. Yüzme bütün kas gruplarını eşit şekilde çalıştırır, eklem ve kemiklerin korunmasında etkili olduğu gibi kalp sağlığını destekler, genel kan dolaşımını iyileştirir, beynin oksijen alımını artırır, diyabet riskini düşürür, kolesterol seviyesini dengeler, kilo kontrolüne yardımcı olur.
Aliağa’da ilk kez Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilerek faaliyete geçirilen yarı olimpik yüzme havuzu çocukların yüzme eğitiminde kullanılabildiği gibi 7’den 77’ye tüm Aliağalıların gönül rahatlığı ile vakit geçirebileceği, boş zamanlarını değerlendirebileceği, günün yorgunluğunu ve stresini atabilecekleri bir havuz olarak hizmet vermektedir.
Öğrencilere hizmet veren uzman eğitmenlerin yanı sıra uluslararası sertifikalara sahip cankurtaran ekibi de havuzun açık olduğu saatlerde görev yapıyor. Havuzda can güvenliğine ve insan sağlığına büyük önem veriliyor. Havuz her pazartesi genel bakıma alındığı gibi her gün otomatik şekilde robotlar tarafından dip temizliği gerçekleştiriliyor. Dünya kapalı havuz değerlerine göre otomatik olarak ilaçlama yapılıyor. Havuza gelen vatandaşlar havuzdaki klor, su sıcaklığı ve suyun PH derecesini dijital panelden anlık olarak takip edebiliyor.

Mezun Öğrenci

Profesyoneller tarafından eğitim alın

Sertifikalı mezuniyet

Havuz Eğitmenlerimiz