ASEV Hakkında

Sanat başlı başına yaşamın kendisidir. Paylaşıcıdır, üretkendir. Sanatın yapıcı gücünü merkeze koyan medeniyetler kültür seviyelerini daima ileride tutmuşlardır. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk "Sanat toplumun can damarıdır" demiştir. Ruhen kendini doyuramayan toplumlar, insanı insana düşman eden, empati yeteneğinden uzak, hoyratlığa dönüşen, gelişemeyen medeniyetlere dönüşmeye mahkumdur. Sanat hayatın kendisidir, aynasıdır. İnsanlığa bırakılmış müthiş bir hediyedir. İnsanın makineleşmesine imkân vermeyen mucizevi bir ilaçtır. Sanat, sanatçısıyla bu güzel misyonu gelecek kuşaklara taşıyacak, dünyayı güzelleştirecek ve asla insanın makineleşmesine izin vermeyerek, sağduyulu, ruhlarımızı besleyen insanlar yetiştirecektir. Sanatın dünyayı güzelleştiren bu misyonuna hizmetle, Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) ailesi yıllardır kentimizin sanat nabzını tutarak, öğrencilerimize ev sahipliği yapmış, yaratıcılıklarını geliştirmelerindeki süreçte yanlarında olmuştur. 25 yıllık bir geçmişe sahip olan Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) sanat yolculuğumuz, bugüne kadar çoğalarak devam etmektedir. Deneyimli sanatçı ve eğitmen kadromuzla, gençlerimize hem meslek seçimlerinde yardımcı olmakta, hem de her yaştan sanatsevere ev sahipliği yapmaktayız. Eğitimlerimiz ve yılsonu etkinliklerimizle, Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) kadrosu, çalışanları ve eğitmenleriyle her daim üretmeye, sizlere iyi bir sanat eğitimi vermeye gönüllü kişilerdir. Gelin bu deneyimi birlikte yaşayalım…

Mezun Öğrenci

Profesyoneller tarafından eğitim alın

Sertifikalı mezuniyet

Sanat

Bale

Bale tüm dünyada asilliğin sembolü olarak tasvir edilir. Bale kursları ile öğrenilen ve köklü bir tarihe sahip olan bu sanat dalı dünyanın en güzel danslarından biri olarak gösterilir. Buna paralel olarak yoğun ilgi görür. Balet (erkekler) ve balerinler (kadınlar), yetenekleri doğrultusunda bale eğitimi alırlar. Bale eğitimi, çocuklarımızın omurilik yapısının gelişimine bağlı olarak yanlış duruşları düzeltir ve büyümesini sağlıklı bir şekilde tamamlamasını sağlar. Özgüven duygusunu pekiştiren çocuklarımız, esnek bir vücut yapısına sahip olmanın yanı sıra tüm hayatında planlı ve programlı yaşamayı öğrenir. Aynı zamanda müziğin ve balenin eşsiz uyumuyla çocuklarımız zamanla müzik kulağına da hâkim olur. Bu kursumuzda temel çalışmaları içeren hazırlık sınıfımızda müzik ile eş zamanlı olarak koreografi çalışmaları yapılır. 1. sınıf ve 2. sınıf çocuklarımız; denge gerektiren hareketler ve çeşitli koreografi çalışmaları yaparlar. Çocuklarımız özgüvenlerini sağlayıp, vücutlarını tanımayı burada öğrenmeye başlarlar. 3. ve 4. sınıf çocuklarımız repertuar çalışmaları ile taht patik çalışmaları yapılır. Burada amaç çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde arttırmaktır. Bale eğitimi ise toplamda 8 yıllık bir eğitim sürecinden oluşmaktadır. Bale eğitimiyle yetişen öğrencilerimizi daha sağlıklı ve başarılı bir hayata müziğin eşsiz uyumuyla adımlarını atmaya başlarlar.

Nilüfer Mümtaz

59 Öğrenci

Kontenjan Müsait

Gereksinimler :

Yaş : 6 - 13

Cinsiyet : Kadın Erkek

Seviye : Giriş

Aylık

70.00 ₺

Popüler Sanat

Latin Dansları (Gençler)

Dans etmek formda kalmayı sağlarken aynı zamanda zihinsel gücü artırıyor ve serotonin hormonu salgılayarak kişiyi mutlu ediyor. Kasları çalıştıran, stresi azaltıp motivasyonu artıran dansın beyin için de önemli faydaları bulunuyor. Uzmanlara göre dans etmek, beynin hafıza ve karar vermeyle ilgili bölgesini genişletiyor. Dans eden bireylerin alzheimer olma riskini çok önemli ölçüde düşürdüğü yapılan çalışmalar neticesinde ispatlanmıştır. Sosyal Partnerli Latin Dansları (Salsa, Bachata, Cha Cha Cha) yapan bireylerin sosyal ilişkilerinin kuvvetlendiği ve daha kolay arkadaş edindikleri bir sosyal çevrede olmalarını sağlar. Kişinin kendine özgüveni artar ve çağımızın en büyük problemi bilgisayar oyunları ve TV başında oturmaktan ziyade gerçek insanlarla dans ederek gerçek ilişkiler kurmasına ve etkileşimde kalmasına imkan tanır. Bol bol hareket ederek eğlenerek spor yapmasını sağlar. Bu yaptığımız sosyal latin dansları çok hareketli ve bol dönüşlü bir dans olduğundan ağır spor olarak ve kardiyo olarak adlandırılır.Latin dansı kursunda öncelikle temel adım atma, duruş ve dönüş becerileri üzerine eğitimler verilir. Salsa, bachata ve cha cha cha temel dans bilgileri ve haftalık kombinasyonlarla bolca pratik yaparak eğitim genişletilir. Öğrencilerin aldıkları eğitim sayesinde, hayatın her döneminde kullanabilecekleri duruş, yürüyüş, özgüven duyguları gelişir. Planlanan müfredatla öğrenciler latin danslarını eğlenerek öğrenirler. Kursa katılım sağlayan her öğrenci sosyal dansçı olmanın keyfini kaliteli eğitimle birlikte deneyimlerler.Siz de eğlenerek spor yapmak ve dans sayesinde güzel arkadaşlıklar kurarak keyifli bir sosyal çevreniz olsun istiyorsanız dans derslerimize davetlisiniz.

Mehmet Sezen

58 Öğrenci

Kontenjan Müsait

Gereksinimler :

Yaş : 15+

Cinsiyet : Kadın Erkek

Seviye : Giriş

Aylık

50.00 ₺

Yeni Sanat

Kısa Film Atölyesi

Derslerimiz; Yönetmenlik - Senaryo - Görüntü - Kurgu olmak üzere dört ana bölümden oluşmaktadır. Dört bölümden her biri kendi içinde teorik ve pratik dersler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yönetmenlik Dersleri: Yönetmen Biyografileri, Film Analizleri, Oyuncu Yönetimi, Set Görevleri Senaryo Dersleri: Senaryo Yapısı, Senaryo Biçimi-İçeriği, Örnek Senaryo İncelemeleri ve Kısa Film Senaryosu Yazımı Görüntü Dersleri: Görüntü Estetiği, Kadraj-Çerçeve-Kompozisyon Bilgisi, Kamera Ekipmanları, Kamera Hareketleri, Ses-Işık Bilgisi Kurgu Dersleri: Kurgu Çeşitleri, Montaj, Adobe Premiere Dersleri Her hafta dünya sinemasının farklı örneklerinden en az bir film izlenerek ilk derste filmin analizi yapılmaktadır. Türkiye, Rusya, İsveç, İngiltere, Romanya, Polonya, İran, ve Japonya Sineması takip edilen ülkeler arasında başı çekmektedir. Ders içerisinde çeşitli kısa filmler ve belgeseller izlenmektedir. Ayrıca her ay, seçeceğimiz bir kitap okunarak sınıf içerisinde çözümleme ve değerlendirmesi yapılır. Derslerimize zaman zaman tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmak üzere sektör çalışanları ve akademisyenler katılmaktadır. Atölyenin sonunda tüm kursiyerlerin farklı görevlerde bulunduğu ortak bir kısa film çalışması yapılır. Çekilen kısa film halka açık bir gecede gösterime girer. Sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden olan şiirsel sinemanın üstadı Andrei Tarkovsky’nin ‘’Güzel, gerçeğin peşinde koşmayanlardan kendini gizler’’ sözünü düstur edinerek, sinemanın hakikatini arayıp güzeli bulmak isteyenleri atölyemize bekliyoruz.

Hüseyin Enes Balcı

20 Öğrenci

Kontenjan Müsait

Gereksinimler :

Yaş : 18+

Cinsiyet : Kadın Erkek

Seviye : Giriş

Aylık

50.00 ₺

Sanat Eğitmenlerimiz