Spor

1 Aylık Fitness + Spinning Üyeliği

8Kayıtlı Öğrenci

0Kapasite

Formda bir vücut yapısına sahip olmak, herkesin hayallerinde vardır.

Formda bir vücut yapısına sahip olmak, herkesin hayallerinde vardır. Bunun için sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra mutlaka düzenli olarak fitness yapılmalıdır. Fitness yaparak daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Vücuttaki yağların yakılmasını sağlamayı amaçlayan fitness antrenmanlarında kasların hacim almasından ziyade sıkılaşması ön plandadır. Daha ince, daha esnek ve daha fit bir görünüm kazandırmayı hedefleyen fitness egzersizleri ile kişiler, daha ince ve daha estetik bir vücuda sahip olabilir. Kişinin hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha sağlıklı olmasını amaçlayan fitness antrenmanları, sağlıklı ve zinde bir bedene sahip olunmasını sağlar. Vücudun hemen hemen tamamını çalıştıran fitness egzersizleri, düzenli olarak yapıldığında kemik ve kas sisteminin güçlenmesini sağlar. Kardiyo ve ağırlık egzersizlerinin kombinlenmesi sonucu oluşan fitness antrenmanları, vücudun ekstra kalori yakmasına yardımcı olur ve bazal metabolizma hızının artmasını sağlayarak kilo verme sürecini hızlandırır. Nefes alıp vermeyi düzenleyen fitness egzersizleri, akciğerlerin tam kapasite çalışmasını sağlar. Egzersiz esnasında terleme yoluyla vücuttaki toksin maddeler ve fazla suyun dışarı atılması sağlanır. Kasların çalışması, mutluluk hormonu olarak da bilinen seratonin salgılanmasını artırır. Kişinin hayata daha pozitif ve neşeli bakmasını destekleyen fitness egzersizleri, aynı zamanda zihinsel yeteneklerin artmasına da destek olur. Uyku saatlerinin düzenlenmesine ve uyku kalitesinin artmasına yardımcı olur. Vücuttaki fazla kilolar atılır ve vücut şekil almaya başlar. Bu da kişinin öz güvenini artırarak insan ilişkilerinde daha başarılı olmasını sağlar.

İdris Kalık

Fitness Antrenörü

19 yaşımdan beri Sport House’da eğitim görüyorum. Sıfırdan başladığım bu spora ve eğitmenliğe ayrı ilgi odağım var.

Aykut Denkli

Fitness Antrenörü

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim. Yaz sezonu boyunca Çeşme Sheraton SPA merkezinde yardımcı antrenörlük görevi yaptım. Spor geçmişim boyunca öğrenim gördüğüm okulun organizasyonlarında aktif olarak rol aldım. Fitness sektörü ile çeşitli periyodik antrenman teknikleri konusunda seminer ve sertifikalar aldım. 1 yaz sezonu Çeşme, 6 yıl Aliağa Sport House ve 2 yıl Aktif spor Kulübünde antrenörlük görevinde bulundum.

Murat Altıner

Fitness Sorumlusu

Sporun çeşitli branşlarıyla ilgilendikten sonra 2011 yılında spor yaptığım Sport House isimli salonu devraldım. Eğitmenlik yaptığım süre boyunca, 2 Türkiye şampiyonluğu, 1 dünya 6’ncılığı, bayanlarda Türkiye 4’üncülüğü ve Türkiye 3’üncülüğü elde ettik. Aliağa’da bu sporun gelişmesinde öncü rolü üstlendik ve bu sporun Türkiye standartlarında yapılmasını sağladık. 8 binin üzerinde sporcu ile çalıştık ve sayısız antrenör yetiştirdik.

Gamze Demir

Fitness Antrenörü

2012 yılında Sport House’da yardımcı antrenörlük yapmaya başladım. 2017 yılında yarışmaya katılmaya karar verdim. 2018 yılında ilk katıldığım yarışmada Türkiye Vücut Geliştirme Genç Bayanlar Bikini Fitness Kategorisinde 4’üncülüğü kazandım. Aynı yıl içinde ikinci yarışmamda Türkiye 3’üncülüğü elde ettim. 2012 yılından beri kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Fitness sektörü ile ilgili birçok seminere katılıp sertifikalar aldım.

Formda bir vücut yapısına sahip olmak için başvurulan en önemli yollardan birisi Fitness. Buna ek olarak yapılan Spinning ile özellikle alt bedeni çalıştırarak ve kalp solunum direncini arttırabilirsiniz.

Evet, salonumuza üye olan herkese önce adaptasyon sonra kişisel olmak üzere program yazıyoruz. Sonuç odaklı bir salon olduğumuz için bizimde çok önemsediğimiz bir konu bu.

Kol kaslarınız, bacak kaslarınız, göğüs kaslarınız ve sırt kaslarınız çalışır. Doğru ritmde, doğru pedal çevirme sertliğinde ve doğru hareketlerle yapıldığı sürece bacaklarınız kalınlaştırmaz. Bu sebeple doğru bir eğitmen eşliğinde çalışmak önemlidir.

Hem üst bedeni hem de alt bedeni çalıştırdığı için orantılı şekilde kilo vermenizi sağlar. Özellikle kalça basen bölgelerini şekillendirmek için çok idealdir.

İleri yaşlarda genellikle en kolay sarkma yapan triceps, arka kol kaslarınızı sürekli aktif tutacağı için bu bölgelerde de sıkılaşmaya yardımcı olur. Beden sürekli kendi ağırlığı ile kas gelişimini sürdürür.

Mümkünse altı düz olmayan ama sert olan bir bisiklet ayakkabısı, bağcıkları iyi bağlanmış ve pedala dolaşmasına sebebiyet vermeyecek bir ayakkabı, rahat hareket etmeyi engellemeyecek bol olmayan dar kıyafetler.

Su ve havlu yeterlidir.

Salonumuz çok büyük ve her hareketin alternatifleri var, dolu olan bir hareket yerine size alternatifini gösteririz ve öğretiriz. Kalabalık kadromuz sayesinde etrafınıza baktığınızda mutlaka danışabileceğiniz antrenörlerimizi görürsünüz. Kalabalık bizim kontrolümüzdedir, belirlediğimiz sayıya ulaştığımızda kayıt alımını durdurmaktayız.

Hayır, eşyalarınızı dolapta bıraktığınızda gelen üyeler boş dolap bulmak konusunda sıkıntı yaşayacaklardır. Sporda giydiğiniz kıyafetleri dolaba koyup ertesi gün tekrar giymeniz hijyen açısından da uygun değildir.

Dolaplarımızda asma kilit sistemi bulunmaktadır, yanınız da getirdiğiniz bir asma kilitle antrenman yaptığınız süre boyunca dolabınızı güvenle kilitleyebilirsiniz.

Evet, yeterli bilginiz varsa ve kendi programınızı uygulamak istiyorsanız uygulayabilirsiniz. Ama profesyonel değilseniz programlarımız sizi en iyi sonuca en kısa sürede götürecektir

Üyelikler başlangıçta ödenmektedir.

Evet, sadece salonda giyeceğiniz bir spor ayakkabıyla salona giriş yapabilirsiniz.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 14+

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 1 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Fitness Salonu

KURS Planı

20:00-20:30

YORUMLAR