Spor

Aerobik, Pilates ve Fitness Aliağa-Merkez

196Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Sağlıklı yaşam için yapılan egzersizler sırasında doğru nefes alışverişi kan dolaşımınızı düzenler ve hücrelerimize oksijen taşır.

Sağlıklı yaşam için yapılan egzersizler sırasında doğru nefes alışverişi kan dolaşımınızı düzenler ve hücrelerimize oksijen taşır. Güçlenen kaslarınız, artan eklem esnekliğiniz, omurga ve eklem sağlığını korur. Günümüz yaşam koşullarının sebep olduğu fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların (obezite, stres, tansiyon, kolesterol, depresyon, omurga ve eklem rahatsızlıkları gibi) oluşumunu engellemek, tedavi sürecinde destek olma açısından düzenli egzersiz yapmak önemlidir. Egzersiz öncesi ve sonrası yapılan ısınma ve gerdirme hareketlerinin önemi anlatılır ve uygulanır. Isınma ve gerdirme hareketlerinin önemi anlatılır ve uygulanır. Monoton yaşam içinde insanların kendilerine zaman ayırıp sosyalleşmesini sağlanır. Tüm üyeler doğru nefes alıp vermenin bilinçli ve düzenli yapılan egzersizlerin önemini kavrayıp hayatı boyunca uygular.

EGZERSİZ SAATLERİ: 

Pazartesi-Çarşamba-Cuma 09:00-12:00 arasında  fitness yapılmaktadır.

Salı-Perşembe 09:00-10:00 arasında pilates yapılmaktadır.

NOT: Gruplarımız 10 kişiliktir. Asıl kayıt yapılmadan dersin eğitmeni ile ön görüşme yapılacaktır. İletişim: 0(232 ) 6161980  0(232) 6165407

Derya Bilgenoğlu

Aerobik-Pilates Eğitmeni

6 yaşında başlayan spor hayatım, yüzme, atletizm ve basketbolla devam etti. Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2000 yılından bu yana Aliağa Belediyesi bünyesinde aerobik-pilates-fitness eğitimi, temel cimnastik ve yüzme eğitimi vermekteyim. Sportif çalışmalarımız bittiğinde insanların yüzündeki gülümseme ve mutlulukla ifade ettikleri teşekkür benim en büyük motivasyon kaynağım.

Gözde Demir

Aerobik-Pilates Eğitmeni

10 yaşımdan beri sporla iç içe büyüdüm. Öğrencilik yıllarımda tek hedefim spor akademisiydi. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Öğretmenliği bölümünden başarı ile mezun oldum. Atletizm, jimnastik, trekking ve hentbol oynadım. 1 yıl futbol hakemliği yaptım. 2010 yılından bu yana Aliağa Belediyesi bünyesinde aerobik-pilates ve fitness eğitmenliği yapmaktayım. TSSF bronz cankurtaran eğitimine katılarak sertifika sahibi oldum. Uluslararası pilates federasyonundan Matwork pilates eğitenliği ve hamile pilates eğitmenliği belgelerimi, jimnastik federasyonundan step-aerobik eğitmenliği belgelerimi aldım. Kişilere daha iyi, daha kaliteli hizmet verebilmek adına sürekli günvellenen ve yeni egzersiz çeşitleriyle kendimi geliştirdim. Amacım kişilere daha sağlıklı bir hayat geçirmeli için sporu yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak ve sporu sevdirmek, doğru nefes alıp verişleriyle yaşamlarını kolaylaştırmak oldu.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Kilo vermek kişinin genetik yapısına, yaşına, sağlık durumuna, beslenme şekline ve sportif etkinliğine göre değişir.

Bunun için yapabileceğiniz en güzel egzersiz ağırlıklarla çalışmaktır. Direnç uygulanan kas ve kemik kendini onarmak için salgıladığı hormonla kemik ve kasın güçlenmesini sağlar.

Spor yaparken vücut su kaybeder, kaybedilen suyu geri almak sağlık açısından önemlidir.

En az 3 gün spor yapmalısınız.

Doktor kontrolünden geçen ve spor yapmasında sakınca yoktur onayı alan kişi uzman eğitmen eşliğinde, eğitmenin uyarılarını dikkate almak şartıyla aerobik-pilates yapabilir.

Salonumuzda sadece kadınlar olarak çalıştığımız için rahat edebileceğiniz, sizi sıkmayan kıyafetler giymelisiniz. Vücudun hava almasını sağlayan, gözenekli yapıda kumaştan yapılmış spor giysiler tercih edebilirsiniz.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 15 - 65

Cinsiyet : Kadın -

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Enka Spor Salonu

KURS Planı

Kişiye özel

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR