Spor

Aerobik Şakran

24Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Sağlıklı yaşam için yapılan egzersizler sırasında doğru nefes alışverişi kan dolaşımınızı düzenler ve hücrelerimize oksijen taşır.

Sağlıklı yaşam için yapılan egzersizler sırasında doğru nefes alışverişi kan dolaşımınızı düzenler ve hücrelerimize oksijen taşır. Güçlenen kaslarınız, artan eklem esnekliğiniz, omurga ve eklem sağlığını korur. Günümüz yaşam koşullarının sebep olduğu fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların (obezite, stres, tansiyon, kolesterol, depresyon, omurga ve eklem rahatsızlıkları gibi) oluşumunu engellemek, tedavi sürecinde destek olma açısından düzenli egzersiz yapmak önemlidir. Egzersiz öncesi ve sonrası yapılan ısınma ve gerdirme hareketlerinin önemi anlatılır ve uygulanır. Isınma ve gerdirme hareketlerinin önemi anlatılır ve uygulanır. Monoton yaşam içinde insanların kendilerine zaman ayırıp sosyalleşmesini sağlanır. Tüm üyeler doğru nefes alıp vermenin bilinçli ve düzenli yapılan egzersizlerin önemini kavrayıp hayatı boyunca uygular.

Dilay Görmüş

Aerobik-Pilates Eğitmeni

Çocuklu yaşlarımdan bu yana sporla iç içe bir hayatım oldu. Alt yapıda basketbolla başlayıp, uzun yıllar halk oyunları eğitmenliği yaptım. 7 yıldır Aliağa Belediyesi'nde aerobik ve pilates eğitimine devam etmekteyim. Derslerimde temel bilgiler, eğlenceli aktiviteler yapmayı seviyorum. Eğitim süresince önceliğim verimli bir ders işlenmesi ve disiplinli çalışmanın yakalanmasıdır.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Kilo vermek kişinin genetik yapısına, yaşına, sağlık durumuna, beslenme şekline ve sportif etkinliğine göre değişir.

Bunun için yapabileceğiniz en güzel egzersiz ağırlıklarla çalışmaktır. Direnç uygulanan kas ve kemik kendini onarmak için salgıladığı hormonla kemik ve kasın güçlenmesini sağlar.

Spor yaparken vücut su kaybeder, kaybedilen suyu geri almak sağlık açısından önemlidir.

En az 3 gün spor yapmalısınız.

Doktor kontrolünden geçen ve spor yapmasında sakınca yoktur onayı alan kişi uzman eğitmen eşliğinde, eğitmenin uyarılarını dikkate almak şartıyla aerobik-pilates yapabilir.

Salonumuzda sadece kadınlar olarak çalıştığımız için rahat edebileceğiniz, sizi sıkmayan kıyafetler giymelisiniz. Vücudun hava almasını sağlayan, gözenekli yapıda kumaştan yapılmış spor giysiler tercih edebilirsiniz.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 15 - 62

Cinsiyet : Kadın -

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Şakran Belediye Düğün Salonu

KURS Planı

Belirsiz

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR