Sanat

Çocuk Tiyatro

49Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Çocuk tiyatrosu; Büyüklerin çocuklar için yaptığı tiyatroyu da çocukların rol aldığı çocuk oyunlarını da okullardaki tiyatro çalışmalarını da kapsar.

Çocuk tiyatrosu; Büyüklerin çocuklar için yaptığı tiyatroyu da çocukların rol aldığı çocuk oyunlarını da okullardaki tiyatro çalışmalarını da kapsar. Çocuk tiyatrosu, çocukların düşünme, duygu ve düşleme yeteneklerini geliştiren, kişiliğinin olgunlaşmasını sağlayan önemli bir eğitim aracıdır. Çocuk oyunlarında ışık, dekor, giysi, aksesuar gibi unsurlar daha çok önem kazanır. Oyunlar şarkı ve danslarla süslenir. Tiyatro ayrıca çocuklar için eğlence kaynağıdır. Bir arada çalışmak, sanat heyecanını paylaşmak, yaşamın oyununu oynamak çocuklara yaşam sevincini de aşılar. Aliağa Belediyesi Sanatevi’nde (ASEV) verilen çocuk tiyatrosu dersleri yaratıcı drama eğitimi ile başlıyor. Birinci dönem dersleri çocuklarımızın kişisel gelişimi ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak oyunlar eşliğinde ocak ayının sonuna kadar devam ediyor. Çocukların alışmış oldukları eğitimlerden nasıl etkilendikleri değerlendirilip sınıf bazında durumları göz önünde bulundurularak tiyatro metni çalışmalarına başlanıyor. Okuma provaları ve ezber yapmanın ardından sahne çalışmaları başlıyor. Mayıs ayı içerisinde ise çocuklar tiyatro gösterileri ile seyirci karşısına çıkıyor.

Evrim Yaşar

Çocuk Tiyatrosu Yönetmeni, Drama Eğitmeni

Süleyman Demirel Üniversitesi Moda ve Tasarım bölümü mezunuyum. Tiyatroya duymuş olduğum ilgi 8 yaşında başladı. Tiyatro eğitimlerimi özel kurumlarda oyunculuk olarak tamamladım. 10’a yakın oyun yazdım, sahneledim ve turneye çıktım. Moda ve Tasarım okumanın en büyük katkısı kostümleri ve dekorları kendim tasarlayıp bütçeye destek olmasıdır. Hayranlık duyduğum mesleğimi “Çocuk Tiyatrosu” olarak ilerlettiğim için çocuklara böylesine güzel bir sanatı aşılıyor olmaktan gurur duyuyorum.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Yıllık eğitim kapsamında kendilerini geliştirmiş olmalarına bağlı olarak gösteriye yönelik hazırlıklar yapıyoruz. Çocuk Tiyatrosu’nun asıl amacı sadece sahne almak değil kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, kendilerini net bir şekilde ifade edebilmeleri için özgürce düşünmelerini sağlamaktır.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 8 - 14

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Belediye Meclis Salonu

KURS Planı

Prş 15:30 - 19:00, Cuma 17:30 - 19:30

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR