Sanat

Gitar

77Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Geçmişi 4000 yıla kadar uzanan gitar, günümüzde de en popüler müzik aletleri arasında yerini koruyor.

Geçmişi 4000 yıla kadar uzanan gitar, günümüzde de en popüler müzik aletleri arasında yerini koruyor. Müziğin başlangıç enstrümanlarından olan gitar özellikle gençlerin vazgeçilmezlerinden. Öğrenmesi kolay çalması ise bir o kadar keyifli olan bu enstrüman gelecekte de müziğin en değerli aletlerinden biri olmaya devam edecek. Öğrenmesi eğlencelerle dolu olan gitar keyifli tarafının yanı sıra; beyni harekete geçirir, bireyin el becerilerini geliştirir, konsantrasyonu arttırır, özellikle çocuklara düzenli çalışma alışkanlığı kazandırır, analitik düşünebilme yeteneğini geliştirir, kolektif iş yapabilme becerisini geliştirir, sosyalleşmeyi kolaylaştırarak özgüveni arttırır. Aliağa Belediyesi Sanatevi’nde (ASEV) verilen gitar derslerinde müzik temelli nota eğitimi gitar tarihi gibi bilgiler veriliyor. Başlangıçtaki teorik çalışmaların ardından öğrencinin seviyesine uygun eserler üzerinden pratik yapılıyor.

Murat Kosacı

Gitar Eğitmeni

Yaklaşık 14 senedir (2004-2019) ASEV bünyesinde gitar öğretmenliği yapıyorum. Müzikal ve sahne çalışmalarımı çeşitli orkestralarda profesyonel olarak sürdürmekteyim. Yeni başlayan öğrenci arkadaşlarım bir şeyler öğrenme sürecindeki çektiği zorlukları çekirdekten yetiştiğim için çok iyi biliyorum. Bu yüzde derslerimi o doğrultuda planlıyorum. Öğrencilerimin çaldığı şarkıları en iyi derecede icra edebileceği kapasitede olmaları ve her şeyden önce müziği anlayarak yapmaları ilk önceliğimdir.

Talha Soysal

Gitar Eğitmeni

Üniversite eğitiminde önce Balıkesir Üniversitesi sonra Ege Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temek Bilimler bölümünden mezun oldum. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldıktan son kısa adı TOBAV olan Türkiye Opera ve Bale Vakfı’nda eğitmenlik eğitimi aldım. TRT İzmir Radyosu’nda akitli sanatçı olarak 6 seneye yakın görev aldım. Birçok konser, canlı yayın ve törenlerde görev aldım. 10 yılda fazla zamandır ASEV bünyesinde gitar öğretmeni olarak çalışmaktayım. Ayrıca kendime ait proje stüdyosunda aranjörlük ve kompozitörlük yapmaktayım.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Gitar çalmanız sizin çalışma azminize ve enstrumanınıza ayırdığınız zamana doğru orantılıdır. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çabuk ilerlersiniz.

Kaliteli ve ağaç bir gitar (bütçe dahilinde) işinizi rahatlıkla görecektir.

Eğer klasik çok sesli müzik yapmayı hedefliyorsanız klasik gitar, rock ve türevi müziklerle ilgileniyorsanız elektro veya akustik gitar öneririm.

Başlangıç ve orta düzey çalışmalar için günde 1 veya 2 saat düzenli çalışma yeterlidir.

Her tarz müziği dinlemeliyiz. Hem klasik hem güncel popüler müzik olabilir.

Çaldığımız gitarın türeviyle ilgili. Akustik ve elektro gitar metal telli olduğu için pena, klasik gitar misina teli olduğu için elle çalıma daha uygundur.

Bence klasik temelli klasik bestecilerin eserlerini çalmalıyız.

Herhangi bir müzik merkezinden temin edebilirsiniz.

Notalı ve metodik bir çalışma yapıyoruz.

Notasyon temelli klasik formdaki şarkıların bulunduğu bir klasik gitar metodunu öneririm.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 9+

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Aliağa Gençlik Merkezi Gitar Sınıfı

KURS Planı

Perşembe 15:00 - 19:00, Cumartesi: 11:00 - 15:00

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR

...
Uygar Doğan

Haftada bir gün mü katılacağız