Spor

Karate

45Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Dolu

Karate silahsız mücadele sanatıdır.

Karate silahsız mücadele sanatıdır. Çocuk okul öncesi aile içerisinde aldığı terbiyeyi, saygıyı, sevgiyi ve geleneklerimize uygun değerleri karatede çalışmalarının disipliner yapısı içerisinde pekiştirme ve geliştirme imkanı bulur. Karate kendi içinde geleneksel ve spor karate olarak ikiye ayrılır. Geleneksel karatede yarışmacılık ve rekabet algısı yerine insanın egosunu kontrol edebilme becerileri öne çıkar. Spor karatede ise yarışmalar, bedensel becerilerin belirli hükümlerle değerlendirilmesi anlayışına dayanan, uluslararası sportif kurallar çerçevesinde yapılır. Türkiye Karate Fedarasyonu’na bağlı olarak çalıştığımız Aliağa Belediyesi bünyesindeki sporcularımız her dört ayda bir kuşak sınavına katılır. Başarılı olan sporcular bir üst kuşağa geçer. Yetenekli sporcularımıza lisans çıkartılarak İl, Ege ve Türkiye Şampiyonalarına katılırlar.

Nezahat Aksu

Karate Antrenörü

8 yaşında karateye başladım. Eğitimimi Denizli’de tamamladım. Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Teknolojisi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum. 1996 yılında Türkiye Şampiyonu oldum. 2001 yılında Milli Takıma seçildim. Toplamda 12 Türkiye derecem 8 Balkan ve uluslararası şampiyonluklarım var. 2011 yılında Çandarlı Belediyesi’nde antrenörlüğe başladım. 2015 yılından bu yana Aliağa Belediyesi’nde antrenör olarak görev yapıyorum. Antrenörlük yaptığım süre içerisinde 5 öğrencim Türkiye derecesi elde etti. 1 sporcum da Balkan üçüncüsü oldu.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Olgunun savaşçı yanı sadece kişinin kendi içindeki egosuyla savaşımını, kendisine, çevresine, canlı doğaya karşı saygılı ve adaletli olması çabasını vurgular.

Çocuklarda beyin ve beden arasındaki koordinasyonu sağlar. Mücadele ruhunu arttırır. Özgüveni yüksek bireyler yetişmesine yardımcı olur. Programlı olmayı öğretir. Takım ruhunu ve dayanışmayı sağlar. Çocukların kendisiyle barışık, sağlıklı, sosyal bireyler olmalarını sağlar.

Karategi (karate elbisesi) giyilir.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 5 - 13

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Karate Salonu

KURS Planı

Salı-Perşembe 16.00-17.00

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR