Sanat

Keman

54Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Keman insanı derinden etkileyen eşsiz güzellikteki sesiyle yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesidir.

Keman insanı derinden etkileyen eşsiz güzellikteki sesiyle yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesidir. Sesi öteki çalgılara göre birçok bakımdan insan sesine daha yakındır. Müzikle tedavi yöntemi sıkça kullanılan bir faaliyet haline gelmiştir. Farklı tonlardaki müzik türleri insanın psikolojisinde çeşitli etkiler meydana getirmektedir. Kemanın ürettiği bu sesler ise sıkça psikolojik tedavilerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda keman çalmanın insan beynine olan etkileri incelendiğinde hafıza gelişimine büyük katkılar sunduğu gözlemlenmiştir. Birçok çalgı aleti gibi kemanın da icra edilmesi kişinin bilgi depolama süresini arttırdığı ve bu sayede hafızasını güçlendirdiği bilinmektedir. Kurs süresi boyunca temel nota bilgileri ve keman çalmanın tekniklerini öğretilir. Kemanın ve müziğin eşsiz yolculuğunda birlikte ilerlemek için sizleri bekliyoruz

Hakan Sel

Keman Eğitmeni

Devlet konservatuvarı mezunuyum. Mezun olduğum yıl İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sınavını kazanarak keman sanatçısı oldum. 1987 yıkından günümüze kadar aynı orkestranın sanatçısı olarak gerek yurt içi gerek yurt dışı konserlere katıldım. Erken yaşlarda başlayan keman tutkum hayatımın her aşamasında devam etti. ASEV’de öğrencilerimle öğrenmeye ve eğlenmeye devam ediyorum.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Ortalama 4 ayda temel eğitimi almış olacaksınız. Ancak bu süre sizin ne derecede iyi keman çalmak istediğinizle alakalıdır.

Çocuğunuzun profesyonel bir kemancı olarak yetiştirmek istiyorsanız 4 yaşında keman eğitime başlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun dışında her yaştan öğrencilerimize eğitimi verebiliriz.

Evet gerekli, özellikle perdesiz bir enstrüman olduğu düşünülürse. Nota eğitimini kursumuzda öğreneceksiniz.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 9+

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Aliağa Gençlik Merkezi - Keman Sınıfı

KURS Planı

Pazartesi - Çarşamba 17:00 - 20:00 ( Haftada 1 Gün - 1 Saat)

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR