Sanat

Latin Dansları (Gençler)

58Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Dans etmek formda kalmayı sağlarken aynı zamanda zihinsel gücü artırıyor ve serotonin hormonu salgılayarak kişiyi mutlu ediyor.

Dans etmek formda kalmayı sağlarken aynı zamanda zihinsel gücü artırıyor ve serotonin hormonu salgılayarak kişiyi mutlu ediyor. Kasları çalıştıran, stresi azaltıp motivasyonu artıran dansın beyin için de önemli faydaları bulunuyor. Uzmanlara göre dans etmek, beynin hafıza ve karar vermeyle ilgili bölgesini genişletiyor. Dans eden bireylerin alzheimer olma riskini çok önemli ölçüde düşürdüğü yapılan çalışmalar neticesinde ispatlanmıştır. Sosyal Partnerli Latin Dansları (Salsa, Bachata, Cha Cha Cha) yapan bireylerin sosyal ilişkilerinin kuvvetlendiği ve daha kolay arkadaş edindikleri bir sosyal çevrede olmalarını sağlar. Kişinin kendine özgüveni artar ve çağımızın en büyük problemi bilgisayar oyunları ve TV başında oturmaktan ziyade gerçek insanlarla dans ederek gerçek ilişkiler kurmasına ve etkileşimde kalmasına imkan tanır. Bol bol hareket ederek eğlenerek spor yapmasını sağlar. Bu yaptığımız sosyal latin dansları çok hareketli ve bol dönüşlü bir dans olduğundan ağır spor olarak ve kardiyo olarak adlandırılır.Latin dansı kursunda öncelikle temel adım atma, duruş ve dönüş becerileri üzerine eğitimler verilir. Salsa, bachata ve cha cha cha temel dans bilgileri ve haftalık kombinasyonlarla bolca pratik yaparak eğitim genişletilir. Öğrencilerin aldıkları eğitim sayesinde, hayatın her döneminde kullanabilecekleri duruş, yürüyüş, özgüven duyguları gelişir. Planlanan müfredatla öğrenciler latin danslarını eğlenerek öğrenirler. Kursa katılım sağlayan her öğrenci sosyal dansçı olmanın keyfini kaliteli eğitimle birlikte deneyimlerler.Siz de eğlenerek spor yapmak ve dans sayesinde güzel arkadaşlıklar kurarak keyifli bir sosyal çevreniz olsun istiyorsanız dans derslerimize davetlisiniz.

Mehmet Sezen

Dans Eğitmeni

2007’de Kocaeli’de üniversiteye başladığım zaman dans kursuna yazıldım. O zamandan beri hiç ara vermeden aşkla dans ediyor ve ettiriyorum. Sosyal partnerli Latin dansları eğitmeni (antrenörü) olarak ben üniversitede dans etmeye başladım. Biraz geç kaldığımı düşünsem de daha önce dans eğitimim olmamasına rağmen biraz daha fazla emek vererek kendimi geliştirdim. Dans yetenek işi değildir benim gözümde. Emek işidir, zaman ayırıp, bol pratik yapan herkes dans edebilir. Eğer yolda düşmeden yürüyebiliyorsanız dans edebilirsiniz diyorum her zaman. Benim öğrettiğim sosyal partnerli danslar (salsa, bachata, cha cha cha) hem eğlenerek spor yapmanızı sağlar hem de sosyalleşerek yeni arkadaşlıklar kurmaya yardımcı olur. Dansta önemli olan medeni cesaret gösterip ilk adımı atabilmek gerisi kendiliğinden gelecektir. THY’de görev yaparken dünyanın her yerinde dans etme imkanı buldum. Mesela Şangay’da Çinli bir kadını dansa kaldırdım ve dans ettik. Ben Çince ve dans ettiğim kadın  İngilizce bilmiyordu ama ikimiz de salsa dansını biliyorduk. Bu yüzden konuşmamıza gerek kalmadan rahatça dans edebildik. Burada öğreneceğiz  danslarını uluslararası konuşulan, dünyada çok yaygın olan ortak bir dil olarak düşünebilirsiniz.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Vakit ayırıp bol pratik yaparsanız iyi bir dansçı olabilirsiniz.

İşin temelinde müzik ve ritimle yürüyüş adımları var. Tabi ki yapabilirsiniz.

Hayır, dersleri dans partnerlerimizi değiştirerek işliyoruz. Böylece danslarda partneriniz değişse yeteneğiniz gelişmeye devam ediyor.

Derslere düzenli katılım sağlarsanız yaklaşık 3 ay sonra kendinizdeki gelişimi fark edebilirsiniz.

Kurs boyunca Salsa, Bachata, Cha Cha Cha, Roeda De Casino, Merengue danslarını öğreneceksiniz.

Düz tabanlı spor ayakkabı ve rahat edeceğiniz kıyafetler giymelisiniz. Yanınızda yedek kıyafet ve deodorant getirmenizi tavsiye ediyoruz.

60 dakikalık salsa dansı boyunca 400 kalori yakılıyor. Tenisten sonra en ağır spor olarak adlandırılır. Hem eğleniyoruz hem spor yapıyoruz. Salsa hem sosyal hem de sportif bir faaliyettir. Fit bir görünüme kavuşmak ve yeni arkadaşlar edinmek için dans etmekten daha zevkli ne olabilir ki?

Evet, gerçekten dans etmek istiyorsanız kendinize zevkinize ve ayağınıza özel dans ayakkabısı edinmelisiniz. Bol dönüşlü bir dans olduğu için ayağınıza tam oturan bir çift dans ayakkabısı edinmelisiniz. Onlar dans için özel üretilir, kolay dönmenizi ve yere basmanızı sağlar.

En önemli şey istektir, hevestir. Siz hevesli olursanız ona göre vaktinizi ayırır emek verirsiniz. Dansa vakit ayırdığınız takdirde gelişiminiz daha hızlı olacaktır.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 15+

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Aliağa Gençlik Merkezi - Dans Salonu

KURS Planı

Pzt 19.30-22.00, Çrş,Cuma 19.00-22.00

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR