Sanat

Latin Dansları (Minikler)

34Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Dans eğitimi almak kişisel gelişime büyük bir katkı sağlar. Bu eğitimi alan insanlar daha sosyal olurlar.

Dans eğitimi almak kişisel gelişime büyük bir katkı sağlar. Bu eğitimi alan insanlar daha sosyal olurlar. Kendinden emin hareketleriyle bulundukları çevrede popüler bir yer edinirler. Aynı zamanda dans etmek kalp-damar sistemini güçlendirmek için de ideal bir egzersizdir. Kol ve bacak hareketleri arasındaki uyumu sağlamak, beynin çalışmasına yardımcı olurken dansın ritmi ise psikolojik olarak rahatlamanızı sağlar. Latin dansı kursunda öncelikle temel adım atma, duruş ve dönüş becerileri üzerine eğitimler verilir. Salsa, bachata ve cha cha cha temel dans bilgileri ve haftalık kombinasyonlarla bolca pratik yaparak eğitim genişletilir. Öğrencilerin aldıkları eğitim sayesinde, hayatın her döneminde kullanabilecekleri duruş, yürüyüş, özgüven duyguları gelişir. Planlanan müfredatla öğrenciler latin danslarını eğlenerek öğrenirler. Kursa katılım sağlayan her öğrenci sosyal dansçı olmanın deneyimini kaliteli eğitimle birlikte deneyimlerler.

Berkan Beşçınar

Dans Eğitmeni

Muğla Üniversitesi Rekreasyon Bölümü Mezunuyum. Turizmde 8 yıl boyunca animasyon şefi olarak hizmet verdikten sonra 2008 yılında Aliağa Belediyesi Latin Dansları Eğitmeni olarak işe başladım.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Vakit ayırıp bol pratik yaparsanız iyi bir dansçı olabilirsiniz.

İşin temelinde müzik ve ritimle yürüyüş adımları var. Tabi ki yapabilirsiniz.

Hayır, dersleri dans partnerlerimizi değiştirerek işliyoruz. Böylece danslarda partneriniz değişse yeteneğiniz gelişmeye devam ediyor.

Derslere düzenli katılım sağlarsanız yaklaşık 3 ay sonra kendinizdeki gelişimi fark edebilirsiniz.

Kurs boyunca Salsa, Bachata, Cha Cha Cha, Roeda De Casino, Merengue danslarını öğreneceksiniz.

Düz tabanlı spor ayakkabı ve rahat edeceğiniz kıyafetler giymelisiniz. Yanınızda yedek kıyafet ve deodorant getirmenizi tavsiye ediyoruz.

60 dakikalık salsa dansı boyunca 400 kalori yakılıyor. Tenisten sonra en ağır spor olarak adlandırılır. Hem eğleniyoruz hem spor yapıyoruz. Salsa hem sosyal hem de sportif bir faaliyettir. Fit bir görünüme kavuşmak ve yeni arkadaşlar edinmek için dans etmekten daha zevkli ne olabilir ki?

Evet, gerçekten dans etmek istiyorsanız kendinize zevkinize ve ayağınıza özel dans ayakkabısı edinmelisiniz. Bol dönüşlü bir dans olduğu için ayağınıza tam oturan bir çift dans ayakkabısı edinmelisiniz. Onlar dans için özel üretilir, kolay dönmenizi ve yere basmanızı sağlar.

En önemli şey istektir, hevestir. Siz hevesli olursanız ona göre vaktinizi ayırır emek verirsiniz. Dansa vakit ayırdığınız takdirde gelişiminiz daha hızlı olacaktır.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 6 - 14

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Aliağa Gençlik Merkezi - Dans Salonu

KURS Planı

İlk Öğretim Cumartesi 10.00-12.00, Orta Öğretim Salı 18.30-20.00

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR