Özel Çocuk

Özel Çocuklar Eğitimi

Otistik ve Down Sendromlu çocuklarımıza boy, kilo ve kişisel becerilerini göz önüne alarak bireysel spor aktivite programı hazırlanıyor.

Otistik ve Down Sendromlu çocuklarımıza boy, kilo ve kişisel becerilerini göz önüne alarak büyük ve küçük kas gruplarına bireysel spor aktivite programı hazırlanıyor. Oyun kurup sosyalleşme becerileri geliştiriliyor. Aynı zamanda dil gelişimine katkı sağlanıyor. Çocukların bu gelişimini üç aylık periyodlarla takip edip bilgilendirme formu hazırlanıyor. Çocukların yaşlarına uygun guruplar oluşturulup birlikte başarabilme yenme/yenilme mücadele etme, takım ruhunu yaşayabilecekleri çekişme ve destek olma duygularına zemin hazırlanıyor. Veli, hekim, öğretmen iş birliği ile özel öğrenim gerektiren çocuklarımızı hayata dâhil olmaya hazırlıyoruz.

Zuhal Sağlam

Özel Eğitim Öğretmeni

Çocuk gelişimi üzerine eğitim aldıktan sonra yaklaşık 17 yıldır özel eğitim gerektiren çocuklarımızla çalışıyorum. Aslında her şey anasınıfı öğretmenliği yaparken sınıftaki otistik çocuklara olan ilgimle başladı. Kendimi bu konuda eğitmeye devam ettim. Psikolojik danışmanlık ve öğretmenlik bir arada yürümediğinden özel eğitimi tercih ettim. İyi ki de böyle oldu. İşimi büyük bir aşkla yapıyorum. Zira bunun bir iş değil yaşamın ta kendisi olduğunu düşünüyorum.

Melisa Kılınç

Özel Eğitim Antrenörü

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. 17 yaşımdan bu yana özel eğitim sektöründe görev yapıyorum. Özel eğitimi, her özel bireyin kendini geliştirmesi olduğuna inanıyorum. Bireyin bu eğitime hayatı boyunca devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Özel gereksinimi olan öğrencilerin yaşamı boyunca spor yapmaları gerektiğini düşünüyorum

-Genelde rahat kıyafetler ve temiz spor ayakkabısı.

-Hayır. Velilerimiz çocuklarını kendileri getirip götürecekler.

-Çocuğumuzun etkileşimine göre öğretmen dağılımı yapıyoruz.

-Hayır. Çocuğunuzun özel eğitim raporlarına göre uygulama yapıyoruz. Kursumuz ücretsiz ve raporları sadece (RAM ve HASTANE) bilgilendirmek amacıyla kullanıyoruz.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 4 - 14

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : Belirsiz

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Özel Eğitim Sınıfı

KURS Planı

Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma 8.30-17.30

YORUMLAR