Sanat

Resim (18 Yaş Üzeri )

27Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Resim, sanatçının iç dünyasını düz bir yüzey üzerinde, yoğun çalışmalarıyla birlikte çizgi ve renklerle anlatma sanatıdır.

Resim, sanatçının iç dünyasını düz bir yüzey üzerinde, yoğun çalışmalarıyla birlikte çizgi ve renklerle anlatma sanatıdır. Diğer sanat dallarına göre resim, uygulama yöntemleri ve kullanılan araçlar bakımından en fazla çeşitlilik gösteren sanattır. Bu çeşitlilik resmin, tarih boyunca kesintisiz sürekliliğini oluşturmuş ve korumuştur. Resim sanatı işlenen konu ve kullanılan malzemeye göre çeşitlilik göstermektir Temel sanat eğitimi kapsamında kursumuzda çizgi, doku, perspektif ölçü alma, obje çizme, figür ve desen çalışmaları yapılacaktır. İlerleyen aşamalarda kursumuzda renk bilgisi, kompozisyon, tercih edilen malzemeye göre yağlı boya, akrilik, sulu boya gibi tekniklerle resim eğitimleri tamamlanıp, sene sonu sergimiz için hazırlık yapılacaktır.

Tolga Tunç

Resim Eğitmeni

Seramik sanatçısı annem sayesinde sanat ile çok küçük yaşlarda tanıştım. İlk sergimi ilkokulda 9 yaşındayken gerçekleştirdim. Hayatım boyunca sanatın birçok dalına ilgi duydum. Ortaokul son sınıfta resim kursuna katılarak İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi sınavını birincilikle kazandım. Burada 4 yıl resim eğitimi alma şansı yakaladım. Mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğrenim hayatıma devam ettim. Bu dönemlerde resim, heykel ve seramik üzerine çeşitli çalışmalar yaptım ve sergiler açtım. 5 yıldır ASEV bünyesinde resim öğretmenliği yapmaktayım. Çocuk, genç, yaşlı, birçok öğrenciyle birlikte çalışma ve yeni şeyler keşfetme fırsatı buldum. Her zaman öğrenecek yeni bir şeyler olduğuna gelişmenin yaşı ve zamanı olmadığına inanıyorum. Sizler de benim gibi düşünüyor ve günlük hayatın rutininden bir parça da olsa uzaklaşıp kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmek istiyorsanız sizi kursumuza bekliyorum.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

-Evet, yeterince çalışmayla yapabilirsiniz.

-Hayır, yeteneğiniz kurs esnasında ortaya çıkacaktır. Hepimizin değişik alanlarda yetenekleri olabilir, çalışmak ve sabretmek daha önemli.

-Başlangıç olarak evde bulabileceğiniz kurşun kalem, silgi, cetvel ve fotokopi kağıdı gibi basit kırtasiye malzemeleri.

-Temel resim teknikleri karakalem, perspektif ve çeşitli boyama teknikleri öğreneceksiniz.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 18+

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Aliağa Gençlik Merkezi - Resim Sınıfı

KURS Planı

Pazartesi - Perşembe 18:30 - 20:30

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR