Spor

Satranç İleri Seviye

44Kayıtlı Öğrenci

0Kapasite

Satranç, iki oyuncu arasında oynanan bir zeka oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır.

Satranç, iki oyuncu arasında oynanan bir zeka oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir. Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Satranç bir zeka oyunu olmasının yanı sıra kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Satranç çocuklarda kendine güven duygusunu geliştirir. Satranç oynayan çocuklar daha mücadeleci bir ruha sahip olurlar. Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için daha da çok çalışmanın gerekli olduğunun bilincine varırlar.

Tuğrul Yaşar

Satranç Eğitmeni / Satranç Hakem ve Antrenörlüğü

2007-2019 yıllarında geleceğimiz olan çocuklarımıza daha pratik ve daha hızlı düşünüp doğru karar verme yönlerini geliştirmeye yarayan satranç dersini veriyorum.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Satranç öğrenmek için yaşın bir önemi yoktur. Her yaşta satranç öğrenilebilir. Ancak küçük yaştaki çocukların 4 yaşından sonra öğrenmesi daha doğrudur.

Satranç sporu çocukların gelişimine önemli katkılar sağlar. Satranç bir zeka oyunu olmasının yanı sıra kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Okul başarısını da arttıran satranç sosyalleşmeyi de arttırır.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 5 - 60

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 12 AY

Seviye : İleri

KURS NEREDE ?

Satranç Salonu

KURS Planı

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR