Spor

Satranç Kursu (Tüm Seviyeler)

71Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

NOT : Tüm satranç kurs hocalarımız tek bir listededir.

NOT : Tüm satranç kurs hocalarımız tek bir listededir. (Çiğdem Çetiner ve Tuğrul Yaşar) Kayıtlarımız karma şekilde alınacaktır. Aynı hocalarımızla eğitimlerimize devam etmekteyiz. Satranç, iki oyuncu arasında oynanan bir zekâ oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir. Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Satranç bir zeka oyunu olmasının yanı sıra kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Satranç çocuklarda kendine güven duygusunu geliştirir. Satranç oynayan çocuklar daha mücadeleci bir ruha sahip olurlar. Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için daha da çok çalışmanın gerekli olduğunun bilincine varırlar.

Çiğdem Çetiner

Satranç Eğitmeni

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Satranca olan merakım ilk okul yıllarında başladı ve asıl mesleğimin önüne geçti. Evlilik ve sonrasında Aliağa’ya gelişimle satranç merakımı satranç antrenörlüğü eğitimi alarak pekiştirdim. 1.Kademe ve 2.Kademe antrenörlüğü, sonrasında da hakemlik belgelerimi aldım. Aliağa Belediyesi’yle 12 yıl önce satranç eğitmenliği başvurumla tanıştım. Önce kurs şeklinde başladığımız eğitim, 1-2 ay içerisinde kulüp açılışıyla perçinlendi. Satranç benim için bir oyun değil bir yaşam biçimi, sabır, düşünme, empati, odaklanma, hayata bir dokunuş hatta hayatın ta kendisidir.

Tuğrul Yaşar

Satranç Eğitmeni / Satranç Hakem ve Antrenörlüğü

2007-2019 yıllarında geleceğimiz olan çocuklarımıza daha pratik ve daha hızlı düşünüp doğru karar verme yönlerini geliştirmeye yarayan satranç dersini veriyorum.

Onur Haskan

Kurslar Sorumlusu

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 5 - 60

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 7 AY

Seviye : Tüm Seviyeler

KURS NEREDE ?

Satranç Salonu

KURS Planı

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

Aylık

50.00 ₺

YORUMLAR