Sanat

Türk Sanat Müziği Korosu

0Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Türklerin İslamiyet’i kabul etmesinden sonra Türk toplumunda sosyal ve kültürel anlamda birçok farklılar kendini göstermeye başlamıştır.

Türklerin İslamiyet’i kabul etmesinden sonra Türk toplumunda sosyal ve kültürel anlamda birçok farklılar kendini göstermeye başlamıştır. Bu farklılar birçok yeniliği de beraberinde getirirken Anadolu topraklarında hâkimiyeti sağlayan Türkler; dini sosyal anlamda da diğer kültürlerden fazlaca etkilenmişlerdir. Farklı kültürler yeni akımların ortaya çıkmasına ve bugünkü geleneksel müziği, Türk Sanat Müziği’nin temellerinin oluşmasını sağlamıştır. Günümüzde Türk müziğinde çok önemli bir yere sahip olan sanat müziği Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) tarafından verilen kurslarla Aliağa’da yaşatılmaya devam ediyor. Bugüne kadar binlerce kursiyere sanat müziği eğitimi veren ASEV, yılsonu etkinliklerinde sanatseverleri kendine hayran bırakıyor.

Eğitmen 2

Türk Sanat Müziği Korosu Eğitmeni

Eğitmen bilgisi en kısa sürede eklenecektir.

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

-Türk Sanat Müziği kursları alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

-Herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Sanat Müziğine gönül veren herkes kurslarımıza katılabilir.

-Evet. Kurslar sonunda koristlerimiz yıl sonu etkinliklerinde sahne alarak hünerlerini solo ve koro halinde sergileme imkanı buluyor.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 9+

Cinsiyet : Kadın - Erkek

Süre : 8 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Belediye Meclis Salonu

KURS Planı

Salı 19.00-21.00

YORUMLAR