Spor

Zumba

29Kayıtlı Öğrenci

Kontenjan Müsait

Zumba kendine özgü müzikleri ve ritimleri olan eğlenceli bir danstır.

Zumba kendine özgü müzikleri ve ritimleri olan eğlenceli bir danstır. Aynı zamanda fitness egzersizleri içerinde bulunan Zumba vücudun forma girmesinde oldukça etkilidir. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen Zumba günümüzde kimileri için bir spor kimileri için eğlence aracı kimileri içinse bir yaşam tarzı olmaktadır. Zumba kurslarında eğitmenler tarafından koreografi hazırlanır ve eğitmen grupla aynı anda yapılır. Zumba, her yaştan insanın katılabileceği bir kurs programıdır. Müzikle sporun birleştiği bu programın amacı vücudu sıkılaştırmak, eğlenceyi sağlamak, esneklik kazanmak ve kondisyonu artırmaktır. Kalp ritminizi düzenleyen Zumba, aynı zamanda kas hacmini güçlendirir. Kemikleri kuvvetlendiren bu program sağlıklı ve güçlü olmayı da sağlar. Kilo vermeye de oldukça katkı sağlayan Zumba kursunda ortalama 800 kalori yakabilirsiniz. Fazla kiloların yanında stres atmanızı da sağlayan bu olağanüstü dansı düzenli olarak yaptığınızda formda bir vücuda da sahip olabilirsiniz. Grupla birlikte yapılan Zumba, eğlenceli bir spor olmasının yanı sıra sosyalleşmenize de katkıda bulunabilir.

Sebahat Özer

Zumba Eğitmeni

Eğitmeninizle birlikte düzenlenecektir.

Zumba Latin danslarından ilham alan, bol kalori harcatan bir dans-fitness egzersizidir.

Zumba sınıfları adeta bir parti havasında geçer. Katılımcılar dersten öyle çok keyif alırlar ki egzersiz yaptıklarının farkına varmazlar. Hiç dans etmeyi bilmeyen biri bile rahatlıkla Zumba yapabilir.

Herhangi bir yaş sınırlaması da yoktur. Yediden yetmişe herkes kendine uygun bir sınıfta Zumba yapabilir.

Kardiyo ve güç egzersizlerini harmanlayan Zumba ile hem kaslarınız kuvvetlenir hem de kondisyon kazanırsınız.

Zumba etkili bir grup dans-fitness egzersizidir. Vücudunuzun her yerini çalıştırırken hem kaslarınızı kuvvetlendirir hem de kondisyonunuzu geliştirir. Kişiye göre değişmekle beraber bir saatlik Zumba dersinde ortalama 600-650 kalori harcarsınız.

KİMLER KAYIT OLABİLİR ?

Yaş : 14+

Cinsiyet : Kadın -

Süre : 1 AY

Seviye : Giriş

KURS NEREDE ?

Fitness Salonu

KURS Planı

Salı - Perşembe 19:00 – 20:00

Aylık

120.00 ₺

YORUMLAR